Для дошкільного віку

У тебе вдома

Цю книжку можна використовувати для занять з дітьми 3—5 років. Спосіб для цього кожному належить вибрати свій, найбільш прийнятний для конкретної дитини, її здібностей, потреб, але такий, щоб вона одночасно і розважалась, і збагачувалась знаннями.

Файл повністю скачався, але не відкривається? Може Ви не встановили програму WinDjView? Скачайте її тут. Про інші програми для читання читайте у відповідному розділі сайту.
1990 рік, видавництво «Веселка». Кількість сторінок: 32.


Фрагменти:

ЛЮБИЙ МАЛЕНЬКИЙ ЧИТАЧУ!
Ти вже добре знаєш, якого кольору в тебе очі, скільки в тебе рук, ніг, пальців, вух; навіщо тобі потрібна голова, а навіщо ноги, тобто про самого себе ти вже давно маєш уявлення і можеш вільно про це розповісти. А от тепер мова піде про те, звідки ти.
Зараз ти говориш: «Я з квартири 86», а завтра відповіси: «Я з Києва», а потім: «Я з України», а ще пізніше: «Я з Радянського Союзу», а колись, можливо, так скажеш: «Я з планети Земля!» Ти ростимеш, набиратимешся розуму, довідаєшся багато цікавого про своє місто, країну, планету, а поки що пильно придивись довкола і вивчи простір, який зветься твоїм будинком, чи квартирою, чи просто кімнатою.
Це саме те місце, де тебе найбільше люблять, чекають, завжди раді бачити. І тому це місце називають найріднішим у світі. Чуєш, тебе кличуть додому, і ти маєш слухатися — йти, хоча, мабуть, не хочеться, але ж і з мамою сперечатися не можна.
Якщо ти живеш у місті, твій дім, напевно, дуже великий. Він твій, але ще й Богданка, Миколки, Тетянки, Сашка, Оленки, Славка, Дмитрика, Наталки, Ганнусі та ще багатьох хлопчиків і дівчаток. Вони живуть у цьому ж будинку на різних поверхах, у різних під'їздах.
Ось ти підійшов до ліфта. ЗУПИНИСЬ! У ліфті тобі обов'язково знадобиться хтось із старших. Для чого? По-перше, щоб натиснути кнопочку потрібного поверху, а по-друге, на всякий випадок, бо ліфт — машина, може зламатися, а раптом доведеться викликати механіка?

Перш ніж зайти додому, уважно глянь йа свої черевики і пригадай, що їх обов'язково слід добре витерти  об  килимок.  А  тепер  заходь   у ПЕРЕДПОКІЙ.

Тут усе так влаштовано, щоб ти не забувся роздягнутися. У передпокої має бути ще куточок для палиць та інших дуже потрібних речей, які ти приніс або принесеш знадвору.
ЯК ТИ ГАДАЄШ, МОЖНА ПОСТАВИТИ    ДО    ЧЕРЕВИЧНОЇ ШУХЛЯДИ  ВЗУТТЯ,  НА ЯКОМУ НАЛИПЛО КІЛОГРАМІВ ЗО ДВА ГЛИНИ АБО ПРЕЧУДОВОЇ ДВОРОВОЇ ГРЯЗЮКИ?
Якщо  ні, то ось речі,  які  допоможуть    виправити    становище: Щітка та Крем для взуття.
Дім починається з капців. Але де ж вони? Ось тут, стоять на своєму місці, хоча ти пригадуєш, що лишав їх у кімнаті, причому один був під диваном, а інший... Як вони тут опинилися? Певно, мама їх сюди поставила.
МОЛОДЕЦЬ МАМА! А ТИ?!

Прийшов з вулиці — помий руки!
У ванній кімнаті усе є для того, щоб ти дбав про чистоту й охайність.
Не забудь:   РУКИ  СЛІД МИТИ ДО  ТИХ  ПІР, ПОКИ  З  НИХ НЕ  ПОЛЛЄТЬСЯ ЧИСТА  ВОДА! ЛИЧКО МИЙ ВСЕ, А   НЕ  ЛИШЕ  НІС АБО  ЩІЧКИ!

Що для чого?
Мило, мочалка, рушник — для чистоти обличчя й тіла. Шампунь і гребінець — для краси й охайності волосся.
Зубна паста, порошок, щітка — для чищення зубів.
Пральний порошок, мило — для того, щоб твій одяг був такий самий чистий, як обличчя, руки, волосся, зуби.

А тепер ти, чистий і гарний, можеш сміливо рушати до   кімнати,   яка   зветься
ВІТАЛЬНЕЮ.
Певно, ти вже здогадався, чому вітальня так зветься,— бо саме тут вітають гостей, які можуть до вас завітати на свято чи у будень.
А ЩО РОБИШ ТИ, КОЛИ МАЮТЬ ПРИЙТИ ГОСТІ?
ЧЕКАЄШ   НА   ГОСТИНЦІ?
ЧИ НЕ КРАЩЕ ДОПОМОГТИ МАМІ НАКРИТИ НА СТІЛ?

У цій КІМНАТІ живуть мама з татом, тут пахне парфумами й новими книжками. І майже вся ця кімната заповнена речами, якими, на жаль, не можна гратися!

Отже, ти вже обстежив частину квартири, але ще лишилося місце, де, мабуть, ти ніколи не бував. ЦЕ — КОМІРЧИНА. Тут знаходиться багато речей, від яких чекай чого завгодно: на швабру, наприклад, випадково наступиш — матимеш на лобі ґулю, а ще мідний таз для варення — висить собі, але вмить може й звалитися. Хоча здається, що ці речі небезпечні, вони разом з тим дуже корисні. Комірчина — це ще місце справжніх скарбів. Вони можуть бути в старому обшарпаному чемодані, або в скрині, або в маленькій шкатулці. Дідусів шолом, бабусин капелюшок, старовинні фотографії, барвисті листівки. У кожної такої речі — своя дуже цікава історія. Шукай ці скарби — і ти їх обов'язково знайдеш! Вони є в кожній сім'ї.

КУХНЯ — це місце, де щодня збирається вся родина. Тут створюється настрій сім'ї. На кухні твоя допомога мамі просто необхідна. Що робити? Мити посуд, витирати його, замітати підлогу, складати на місце виделки, ложки,  ножі.

Гратися можна тут, у твоєму КУТОЧКУ. З допомогою цих речей ти разом з мамою можеш зшити якогось смішного звіра і класти в нього різні корисні речі та іграшки. Повісьте його на стіну — і він зробить твою кімнату затишною.

Затишок... Що це таке? Його не можна відчути руками, але він має бути в кожній хаті. Затишок створюється за допомогою багатьох важливих речей: смачних пирогів, пахучого маминого борщу, чепурних занавісок, охайного одягу, а також гарного настрою, лагідних поглядів, цікавих розмов, дружніх стосунків.

ЗАТИШНИЙ   ДІМ — ЦЕ ТАКИЙ ДІМ, В ЯКИЙ ХОЧЕТЬСЯ ПРИХОДИТИ!
Гадаємо, що ти також можеш зробити свій дім затишним!

Непомітно для себе ти обійшов усю квартиру. Здавалося б: ну що тут особливого? Підлога. Стеля. Стіни. Двері. Вікна. Але так міркує той, хто неуважний. Ось, наприклад, вікно. Придивись гарненько. За вікном будинки, небо, хмари, сонце, дерева. Якщо немає дерев — обов'язково посади разом з татом хоча б одненьке, і воно ростиме. Колись ти прийдеш і побачиш, як воно виросло,— і твій дім видасться тобі вже не таким великим. Можливо, це ти виростеш разом із своїм деревом — і тільки дім лишиться таким, як раніше, дім твого дитинства... А зараз подивися — он вдалині шумить, вирує вулиця... Та про вулицю ми поговоримо в наступній книжці!

 

 

Дата внесення : 07.01.2013     Переглядів: 339     Популярність: 96.09%    
Належить до розділів:
Українські
Пізнавальна література
Психологія, правила поведінки
Комікси, картинки



Новий коментар

Ім`я відправника
E-mail відправника
Надрукуйте код :