Для молодшого шкільного віку

Подорож у Тандадрику

Пригодницька повiсть-казка литовської письменницi про казкову країну ляльок, про боротьбу добра i зла, про справжню дружбу i взаємовиручку.

Файл повністю скачався, але не відкривається? Може Ви не встановили програму WinDjView? Скачайте її тут. Про інші програми для читання читайте у відповідному розділі сайту.
1986 рік, видавництво «Веселка». Кількість сторінок: 278.


Фрагменти:

Вже добрих пiвгодини сидiли iграшки навколо вогнища, встигли зiгрiтися, дехто навiть подрiмав, а розмова якось не в'язалась, i тому зайчиковi було нiяково - адже вiн господар вогнища!

- Оце тобi! - пiдскочив вiн, наче вжалений. - Мовчимо, нiби води в рота понабирали. Нас цiлий гурт, ялинка прикрашена, вогнище он як гарно горить, хмизу хоч одбавляй, сiрникiв, - вiн стукнув себе по грудях, - теж вистачить, то... то даваймо що-небудь придумаємо!

- Що тут при такiй страшнiй ситуацiї i придумаєш, - вiдмахнулася жаба.

- А менi прийшло в голову, - сказав песик, - що нам треба познайомитися.

- Ну от! - знову пiдстрибнув зайчик. - Правда! Ми обов'язково повиннi познайомитися. Хай кожен з нас вiзьме й розповiсть про себе.

- Але щоб було все по порядку, - обiзвалася жаба. - Я в своєму життi проводила не однi збори i добре знаю, що все робиться за порядком денним.

- Який тобi порядок денний, коли зараз нiч! - здивувався песик.

- Хай буде порядок нiчний, - посмiхнувся зайчик.

- Кi-кi-кi... - засмiявся песик.

- Фе, яка ти несерйозна фiрма, - скоса глипнула на нього жаба. - Отож повторюю ще раз: розповiдати треба по черзi, за годинниковою стрiлкою. Почнемо з того, хто запропонував розповiдати, вiд зайця.

- Вiд мене? - збентежився зайчик. - Оце тобi, вiд мене, ну якщо вiд мене, то вiд мене. Значить, я Кадриль...

- Кi-кi-кi... - знову не втримався песик.

- Чого насмiхаєшся? - спалахнув зайчик.

- Хiба ти не знаєш, що кадриль - це назва танцю? - запитала жаба. - Танцю, що хтозна-коли вийшов iз моди.

- Нi... я не знав, - зiзнався зайчик. - Мене не питали, коли вибирали менi iм'я. А тепер - маєш. Танець.

- Менi прийшло в голову, - пiдвiвся песик, - якщо iм'я танець, то можна iм'я змiнити. Хай буде Шейк, Рокенрол або ще який...

- Або Полька, - спробувала посмiятись i жаба.

- А менi подобається i Кадриль, - образившись, заперечив зайчик. - Ще як були у мене обидва вуха, я чув, що старi речi знову ввiходять у моду, то буде модне i моє iм'я... Тiльки я хотiв би хоч раз побачити, як ту кадриль танцюють. А я сам... сам жив у коробцi-одиночцi, один раз мене везли на триколiсному велосипедi, двiчi я катався на справжнiй каруселi, а раз навiть їхав на справжньому поїздi, i хтозна-скiльки разiв я ще їхав би, може, всю країну об'їхав би, якби не принесло в гостi бульдога Гога...

- Буль... будь... бульдог Гог? - запнувся вiд хвилювання песик. - Що ти кажеш! Такий з тупуватим хвостом i ще тупiшою мордою?

- Тупий вiн був з усiх бокiв, - пiдтвердив зайчик. - Притягся у гостi i як схопить мене за вухо i ну волочити по кiмнатi... ось вiдiрвав вухо i вискуб вуса, тiльки одного вуса я й спас...

- Зовсiм не одного, а цiлих пiвтора! - поправив песик.Дата внесення : 09.02.2009     Переглядів: 634     Популярність: 99.73%    
Належить до розділів:
Іноземні
Балтійські країни
Повість
Пригодницькі
Фантастика
Казки
АвторськіСписок коментарів

  Відправник : Артур
  Час відправлення : 2013-03-29 15:56:14
Дуже довго шукав цю книгу. Пам"ятаю,що в дитинстві плакав над нею.З задоволенням спробую перечитати

  Відправник : Render
  Час відправлення : 2013-02-26 18:09:36
Одна з найзворушливіших дитячих книг. Довго шукав і таки знайшов по опису.

  Відправник : Таня
  Час відправлення : 2012-01-28 21:29:18
Нашла книгу на сайте и как -будто вернулась в детство, книга затронула меня тогда до глубины души, тоже плакала над Кадрилем и Китычкой, такие книжки делают нас НАСТОЯЩИМИ, а не пустыми картинками, обязательно прочту ее вместе с сыном!!!

  Відправник : катеринка
  Час відправлення : 2011-02-08 18:16:04
найкраща книжка в світі,шановні!!! плачу щоразу,читаючи цю казку.. кадриль і китичка просто рвуть мою душу на клаптики!

  Відправник : Антон
  Час відправлення : 2010-11-15 11:09:08
Мне книга тоже очень понравилась,к сожалению,читал давно,поэтому мало что помню...Зато помню,как она меня поразила,помню свои детские переживания.Книга действительно недетская,по моему мнению,жанр,как у Кэрролла-сказка для взрослых.Да ещё и такая,что детям подходит.

  Відправник : tan
  Час відправлення : 2009-08-12 10:00:56
А мені кінець книжки здався якимсь таким невиправданим компромісом... Начебто все зійшло до початку, але Китичка все одно не повернувся, той песик Гутіс - це ж зовсім інший песик. Ну як можна вважати це позитивним розв"язанням ситуації? Хоча, якби повернувся Китичка, це теж було би неправильно, бо які б неймовірні рятівні слівця не були у тебе, є випадки, коли скоєного не виправиш ніяк.

  Відправник : Андрій
  Час відправлення : 2009-08-11 16:47:20
Книга дитинства,яка запам'ятається на все життя! Мріяв про продовження,щоб взнати чим закінчитсь історія Кадриля і Китички.

  Відправник : кружечок
  Час відправлення : 2009-05-22 13:58:30
Навіть не сподівалася вже знайти цю книжку! Читала її дуже давно, років у 8, і начисто забула назву і хто автор, але добре запам'ятала обкладинку. Як же я над нею плакала, як мені шкода було квіточку і Китичку! Навіть зараз сльози навертаються, як згадаю свої дитячі переживання. Дуже-дуже вам дякую! Це найкраща дитяча книжка. Без перебільшень.

  Відправник : Heimdall
  Час відправлення : 2009-05-02 17:08:19
Надзвичайна книга! Це була перша книга мого дитинства, мабуть, саме після неї я і полюбила читати. З того часу я перечитувала її ще двічі і кожного разу знаходила для себе щось нове. Глибокий зміст, тут є чому повчитися!

  Відправник : фіш
  Час відправлення : 2009-02-28 18:49:03
Я була глибоко вражена цією книжкою. Такі питання болючі піднімає, дуже недитячі. Я підлітком мабуть до кінця так і не розуміла, що з тим песиком відбувалося, котрий шукав Суть. Досі мрію прочитати ще якісь її дитячі книги. Знаю, що виходила "робот-метелик" чи щось таке. Але не читала. Може хтось має?

12 коментарів знайдено
Сторінки : [1] 2

Новий коментар

Ім`я відправника
E-mail відправника
Надрукуйте код :