Художник: | Григор'єва І |
Казки молодої письменниці Валерії Врублевської розкажуть юним читачам про юнака Гурхана, який забув про потреби людей і покохався з царицею лісів, рік і полів Дариною, про світлу росинку, яка так прагнула до сонця, про закривавлений дзвін, який кликав народ до боротьби з поневолювачами.
Книжка вчить читачів любити рідну землю, трудитися на благо людей.
Давним-давно жила на березі моря одна добра жінка. У неї було п'ятеро синів, п'ятеро братів Лю: Лю-перший, Лю-другий, Лю-третій, Лю-четвертий і Лю-п'ятий. Вони були такі схожі між собою, що ніхто не міг їх відрізнити одне від одного. Навіть мати іноді плутала їх. Але у кожного з братів була своя особливість. Старший брат, Лю-перший, міг випити ціле море, а потім випустити його назад. Лю-другий не боявся вогню. Лю-третій міг витягати свої ноги на будь-яку довжину. У Лю-четвертого тіло було міцнішим за найміцніше залізо. А наймолодший, Лю-п'ятий, розумів мову птахів та звірів...
Переглядів: 215Збірочка українських народних скоромовок.
Бачить лиска, відкіль блиска, хвостом має, хмари не розмає.
Ой був собі коточок, украв собі клубочок, та й сховався в куточок.
Ішла баба дубнячком, зачепилась гапличком: сюди смик, туди смик - одчепися мій гаплик.
Мусій, муку сій, печи паляниці, клади на полиці.
Гайку, гайку, дай гриба й бабку, сироїжку з добру діжку, хрящика з ящика, красноголовця з хлопця.
Напекли млинців, назвали кравців, а кравець за млинець та й побіг у танець.
У стозі пшениця, під стогом криниця, там щука-риба грала, золотеє перо мала, сама собі дивувала, що хороше вигравала.
Лізе кусіка з-за сусіка, зуби зазубила, очі заочила, руки заручила, ноги заножила.
Ішов хлопець із ярмарку по колоді через воду, тільки став він на колоду-бовть у воду, викис, вимок, виліз, висох, став на колоду та знов —бовть у воду.
Курочка златоперочка по двору ходить, писклят водить, хохол надимає, півня утішає.
Казки "Ріккі-Тіккі-Таві" про мангуста, ловця змій, "Слоненя", про те, звідки в слонів узявся хобот та "Білий тюлень", який по роках виснажливих пошуків знаходить-таки берег, де його братів-тюленів більше не вбиватимуть люди
Читати "Ріккі-Тіккі-Таві"
Читати "Слоненя"
Читати "Білий тюлень"
rikki_tikki_tavi_130314.djvu (4,5 MB)
Книжка про те, як вчаться і чим живуть діти у різних частинах світу. Книжечка застаріла, але не менш від того цікава. На жаль, не вистачає кількох сторінок.
Переглядів: 152У номері: оповідання "Як кіт рибу ловив", біографія Петлюри, оповідання "Михасева перемога", віршики і багато іншого.
Переглядів: 496Перша книжка з серії казок про коротульку Незнайка і його друзів. Переклад Федора Маківчука.
Переглянути інше видання "Пригоди Незнайка і його товаришів".
У номері: оповідь про місто Переяслав, невеличка п'єса Іфана Франка "Заєць і їжак", продоження циклу оповідань "Пригоди Закомарика".
Переглядів: 280У номері: оповідання про Великдень, віршики "Вістка", "Як журавель збірав щавель", "Хвалилася редька" і багато іншого.
Переглядів: 306У номері: оповідання "Ми тут перші", віршики "Пригоди котика Кікі", "Африка-Жирафрика", казка "Як Олеся побувала в квітці" і багато іншого.
Переглядів: 598Читанка © 2009
Дизайн Fish,
програмування Dobrovolsky