Художник: | Базилевич Анатолій |
Книги 1 - 10 (всього знайдено 16)
Стефанова мати
Легенда про сувору матір, яка не впустила додому сина, що втік з поля бою, не встоявши перед чисельним турецьким військом, змусила його повернутися й виконати свій обов'язок воїна. Переклад Євгена Гуцала
Переглядів: 17Гензель і Гретель
На краю великого дрімучого лісу жив бідний дроворуб із своєю дружиною і двома дітками; хлопчика звали Гензель, а дівчинку— Гретель. Мати в них нерідна була. Жив дроворуб впроголодь, а коли ще настала в країні велика дорожнеча, то не міг для сім'ї заробити навіть на злиденний шматок хліба...
Переклад з німецької Є. Кротевича та С.Головківської.
Знайдена скарбниця
Запоріжжя... Чуєш це слово — і перед зором постають велетенські бунчуки димарів «Запоріжсталі», граційно вигнута, мов лебедине крило, гребля Дніпрогесу, малинові корогви заграв, що палахкотять ночами над столицею сталетвор-ців, гінкоплечі електрощогли, що крокують степами України, ніби козацькі сторожкові бекети, й несуть у всі кінці наснагу Славутича.
У народі живе чимало переказів про сиву давнину цього повитого легендами краю і про його сьогоденних героїв — нащадків славних січовиків. У цих переказах — опоетизована любов народу до рідної землі, гордість за свою Вітчизну.
У них дається також народна оцінка історичним подіям та особам, своєрідно тлумачаться назви міст, сіл, річок.
На матеріалі переказів, що побутують у Запорозькому краї, й написано ці оповідання-легенди. Автор їх, письменник Павло Супруненко, аматор і невтомний збирач народної творчості, а надто переказів про запорозьких козаків, нині живе й працює у місті Запоріжжі.
Читати "Знайдена скарбниця"
znaydena_skarbnytsya_280813.djvu (1,5 MB)
Енеїда
Відома поема про пригоди троянського отамана Енея, який після зруйнування батьківщини ворогами, за кілька років поневірянь, разом зі своїм козацьким військом засновує омріяну державу в Римі, майбутню імперію.
Переглядів: 1227Співомовки
Степан Руданський придумав один із жанрів гумору — співомовки. Це дотепні, динамічні, сюжетні твори з використанням різноманітних засобів гумору та сатири і побудовані на якомусь народному анекдоті, приказці чи казковому мотиві.
Переглядів: 727Цап та баран
Дві казки - "Сірко" і "Цап та баран".
Переглянути інше видання "Цап та баран".
Переглянути ще одне видання "Цап та баран".
Дванадцять місяців 1999
Настільна книга-календар, з розповідями про сезонні свята, традиції, оповідями про видатних українців, сторінками-смішинками з ілюстраціями Анатолія Василенка.
12misyaciv99_040412.djvu (7,7 MB)
Читати "Дванадцять місяців 1999"
По щучому велінню
П'єса-казка у трьох діях. Сюжет добряче різниться від класичного.
Переглядів: 1028Непослушко Довгі Вушка і дзвінок
Казки за народними мотивами, в яких автор розповідає про веселі, а часом і сумні пригоди симпатичних мешканців лісового царства. Відсканував Віталій Гринько.
neposlushko210211.djvu (1,8 MB)
lisova_kazka210211.djvu (1,7 МВ)
Пригоди бравого вояка Швейка
Відомий сатиричний роман Ярослава Гашека про вояка Швейка, який постійно потрапляє у комічні ситуації. Переклад з чеської Степана Масляка.
Коментарів: 3. Переглядів: 430